Futro polerskie - do czego służy?
z dnia

Skutecznym sposobem na odświeżenie starego i zniszczonego lakieru samochodowego jest oczywiście jego wypolerowanie. Nie będzie to jednak możliwe bez wykorzystania służących do tego akcesoriów. Tylko w ten sposób można mu przywrócić dawny blask. Wśród narzędzi służących do polerowania na pewno wymienić trzeba futro polerskie. Aby jednak móc cieszyć się z korzyści, jakie wiążą się z korzystaniem z tego akcesorium, wiedzieć trzeba, do czego ono dokładnie służy i jak z niego korzystać. Dlatego w niniejszym wpisie wskażemy, co powinno się wiedzieć o futrze polerskim, zanim zacznie się z niego korzystać.
Futro polerskie – zastosowanie
Żeby skutecznie i efektywnie wypolerować lakier samochodowy, konieczne jest zastosowanie futra polerskiego. Jest to narzędzie, które w znakomity sposób radzi sobie z usuwaniem mniejszych i większych rys na lakierze. Jeśli tylko będzie się z niego korzystać prawidłowo, to można być pewnym, że lakier znów odzyska swój dawny blask. Zwrócić jednak musimy uwagę na to, że futra używać powinny raczej osoby, które posiadają już mniejsze lub większe doświadczenie w polerowaniu lakieru samochodowego – to narzędzie dość mocno oddziałuje na lakier. Osoba początkująca, bez doświadczenia, mogłaby zatem niechcący go uszkodzić. Jak wspomnieliśmy, futro polerskie skutecznie usuwa zarówno mniejsze rysy, jak i te znacznie głębsze.
Jak używać futra polerskiego?
Odpowiadając na pytanie, do czego futro polerskie służy, koniecznie omówić musimy kwestię tego, jak go właściwie używać. Aby móc wykorzystać wszystkie jego możliwości, konieczne są wiedza i doświadczenie w tym zakresie. To ważne, zwłaszcza jeśli chce się przystąpić do polerowania świeżego lakieru. Szczególną uwagę zwrócić należy tu na siłę nacisku futra na polerowaną powierzchnię. Nie może być ona zbyt duża. Dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność. Ważne jest również, aby dobrać odpowiednią wielkość futra. Ta dopasowana musi być do polerowanej powierzchni. Nie bez znaczenia jest również ilość obrotów podczas polerowania. W początkowej fazie stosować powinno się małe obroty, nie większe niż 700–900 na minutę. Wraz z upływem czasu liczba obrotów powinna systematycznie wzrastać, a nacisk futra na polerowaną powierzchnię – maleć. Dzięki temu powierzchnia się nie nagrzeje i nie przetrze.
Jak dbać o futro polerskie, aby nie traciło jakości?
Aby polerowanie lakieru za pomocą futra było skuteczne i efektywne, pamiętać trzeba o jego właściwej pielęgnacji. Czyszczenie tego narzędzia jest dość proste. Grunt, żeby zadbać o dokładność i precyzję. Aby wyczyścić futro polerskie, wystarczy je wyprać w zwykłej, zimnej wodzie. Następnie należy je dobrze osuszyć. Jeśli jednak po praniu okaże się, że na futrze pozostały jeszcze jakieś zabrudzenia, to zastosować można pistolet na sprężone powietrze. To skuteczny sposób na pozbycie się pozostałej pasty z włosia. Podkreślić musimy, że ważna jest nie tylko dokładność podczas czyszczenia, ale także czas, kiedy się to robi. Futro polerskie czyszczone powinno być zawsze zaraz po zakończonej pracy. W innym wypadku usunięcie zabrudzeń może być trudniejsze.
Czym kierować się, wybierając futro polerskie?
Skoro już wiesz, do czego służy futro polerskie, chcemy zwrócić Twoją uwagę jeszcze na to, jakie powinieneś wybrać. Najważniejsza jest jakość tego narzędzia. Jeśli oczekujesz naprawdę zadowalających efektów, zawsze powinieneś polerować lakier futrem polerskim wysokiej klasy. Dlatego warto postawić na produkt wykonany z naturalnych materiałów. Takie futra dostępne są w naszej ofercie na stronie ekemichal.pl. Szczególną uwagę warto zwrócić na futra wykonane z wełny merynos oraz z wełny jagnięcej. Produkty te cechuje odporność na uszkodzenia, duża wytrzymałość oraz długa żywotność. Zapewniają nie tylko skuteczne polerowanie lakieru samochodowego, ale także to, że z zakupionego futra korzystać będzie można przez naprawdę długi czas.