Jak wypolerować reflektory?

Polerowanie reflektorów samochodowych jest jednym ze sposobów na utrzymanie estetycznego wyglądu Twojego samochodu. Niestety ich plastikowe wykonanie wiąże się ze zwiększeniem podatności na powstawanie na ich powierzchni wszelkiego rodzaju zarysowań i zabrudzeń. Na rynku dostępnych jest kilka świetnych rozwiązań i produktów, które przyczynią się do poradzenia sobie z tym uciążliwym problemem. W dalszej części artykułu postaramy się opowiedzieć o kilku z nich.

Jak wypolerować reflektory?

Jeśli zastanawiasz się, jak wypolerować reflektory plastikowe, mamy dla Ciebie kilka świetnych pomysłów, które pomogą Ci zachować zadbany wygląd Twojego samochodu. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się użycie w tym celu futra polerskiego, które wykonane jest z wysokiej jakości wełny merynosa. Znajdziesz je tutaj: https://www.ekemichal.pl/produkty/kemipolish-merynos-polerskie-futra/futro-polerskie-z-welny-merynos,2,16263. Jest to wytrzymałe, ale jednocześnie bardzo delikatne tworzywo, które dobrze sprawdzi się do polerowania reflektorów w Twoim aucie. Dzięki swojej niezwykle miękkiej powłoce nie musisz martwić się o uszkodzenie ich powierzchni. Kolejnym świetnym pomysłem jest użycie tak zwanej gąbki polerskiej do wykonania tej czynności. Produkt wyróżnia się swoją otwartą strukturą i otworem pozwalającym na lepszą cyrkulację powietrza. Na rynku dostępne są również pasty polerskie, które dobrze sprawdzają się w przypadku różnego rodzaju zarysowań. Przed przystąpieniem do polerowania pastą musimy najpierw umyć oraz odtłuścić powierzchnię. Możemy do tego wykorzystać alkohol izopropylowy lub specjalne zmywacz używany przez lakierników.

Jak wypolerować reflektory samochodowe?

Przed przystąpieniem do czynności polerskich nie zapomnij o dokładnym zabezpieczeniu powierzchni wokół reflektora. Pozwoli Ci to na precyzyjne zadbanie o wybrane przez Ciebie miejsce i unikniesz wystąpienia niepożądanych rys na znajdujących się w pobliżu elementach. Jak już wspomnieliśmy, przed rozpoczęciem polerowania należy umyć i odtłuścić obszar, który zamierzamy wypolerować. Kolejnym krokiem będzie zmatowienie reflektorów i pozbycie się warstwy ochronnej. W tym celu możemy zastosować szeroko dostępny papier ścierny i wodę. Po wykonaniu czynności przygotowawczych możemy przejść do aktywności głównej, czyli polerowania.

Dlaczego warto polerować reflektory?

Jeśli zastanawiasz się, jakie są zalety polerowanie lamp samochodowych, już spieszymy Ci z odpowiedzią. Po pierwsze jest to bardzo ważna czynność, która pozwoli Ci na odnowienie Twoich reflektorów i przywrócenie im estetycznego wyglądu, który wpływa na ocenę całego samochodu. W miarę upływu czasu, intensywnej eksploatacji auta oraz wielu czynnikom atmosferycznym lampy w naszych autach ulegają zarysowaniu, żółknięciu oraz zmatowieniu. Jeśli chcemy temu przeciwdziałać lub dokonać ich renowacji musimy przygotować się na wykonanie bardziej złożonych czynności od zwykłego oczyszczania reflektorów. Dzięki temu zyskamy lepszą widoczność, a nasze auto odzyska efektowny wygląd.

Zabezpieczenie reflektorów po wypolerowaniu

Oprócz samego polerowania niezwykle ważnym punktem jest także ich zabezpieczenie po wykonaniu całego procesu. Jest to szczególnie istotne, jeśli chcemy utrzymać powstały efekt przez jak najdłuższy czas. Jednym z najlepszych sposobów na ich zabezpieczenie jest użycie w tym celu specjalnego wosku, który możemy kupić w profesjonalnych sklepach z materiałami i narzędziami lakierniczymi. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się zadbanym wyglądem reflektorów przez kolejne miesiące lub lata. Oczywiście kluczowe jest regularne powtarzanie tych czynności, ponieważ nie jest to efekt permanentny.

W przeciągu lat intensywnie korzystamy z naszych aut, dlatego lampy ulegają ciągłemu narażeniu na powstawanie na ich powierzchni różnego rodzaju zabrudzeń. Jest to wynik eksploatacji pojazdu, dlatego istotne jest cykliczne wykonywanie polerowania reflektorów, które pozwoli nam na utrzymanie ich w odpowiednim stanie przez następne lata. Jeśli chcemy zachwycać się wspaniałym wyglądem naszego samochodu, nie możemy zapominać o dbaniu o każdy jego szczegół, ponieważ wszystkie znajdujące się w jego wyposażeniu elementy wpływają na stan końcowy.

Dowiedz się jakie środki wybrać do konserwacji lakieru samochodowego!