Lakiernia z kabiną - zalety

Jesteś zawodowym lakiernikiem? Masz w planach otworzenie własnej lakierni? Jeśli tak, z pewnością ucieszy Cię fakt, że specjalnie z myślą o Tobie stworzyliśmy ten krótki tekst, z którego dowiesz się, jakie są zalety posiadania lakierni z kabiną. Jeśli zatem jesteś zainteresowany, zachęcamy do dalszej lektury, a gwarantujemy, że nie pożałujesz.

Zanim jednak przejdziemy do wyżej wspomnianych plusów, warto zacząć od początku, czyli od szybkiego wytłumaczenia czym tak właściwie jest potocznie nazywana kabina. Otóż kabina lakierniczo-suszarnicza to nic innego jak urządzenie, a właściwie pomieszczenie, które pozwala na bezpieczne lakierowania oraz późniejsze suszenie danego materiału. Pomieszczenie to charakteryzuje się bardzo szczelnym zamknięciem. Co ważne, jest ono izolowane za pomocą specjalistycznych ścianek wykonanych z wysokoodpornych materiałów. Już na samym wstępie należy jasno zaznaczyć, że urządzenie to niestety potrafi być naprawdę drogie, dlatego jego zakup powinien być dokładnie przemyślany. Między innymi właśnie dlatego zdecydowaliśmy się nieco przybliżyć Ci temat lakierni z kabiną.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kabinach lakierniczo-suszarniczych

Tak jak wspomnieliśmy, są to pomieszczenia, które umożliwiają dokładne oraz precyzyjne malowanie czy też lakierowanie danego elementu, oraz jego osuszanie. Faktem jest jednak to, że o tym możesz dowiedzieć się już z samej nazwy. Co zatem warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o zakupie małej kabiny lakierniczej? Otóż jest to miejsce, które powinno być wyposażone w wentylację nawiewową oraz przede wszystkim powinno posiadać własny system grzewczy. Dlaczego? Otóż to właśnie te czynniki mają główny wpływ na czas schnięcia lakieru. Ponadto, warto zainwestować w kabinę, która posiada kanały wentylacji nawiewnej oraz wywiewnej z filtrami powietrza, które mają za zadanie zatrzymać różne zamieszczenia dostające się do pomieszczenia. Filtr do kabiny lakierniczej powinno się regularnie wymieniać, by zapobiec ewentualnemu przedostaniu się drobnoustrojów. Choć wiele osób uważa, że kabina nie jest koniecznością przy pracach lakierniczych, warto zdawać sobie sprawę z tego, że bez niej samo lakierowanie, jak i przede wszystkim suszenie nałożonej warstwy jest zdecydowanie utrudnione. Ponadto sam efekt może znacznie różnić się od założeń. W tym miejscu należy także wspomnieć o tym, że przepisy ochrony środowiska jasno zalecają korzystanie z kabiny podczas prac lakierniczych.

Na co warto zwrócić uwagę, rozważając zakup kabiny?

Teraz gdy wszystkie podstawowe informacje masz już za sobą, czas zająć się tym, na co należy zwracać uwagę przy zakupie kabiny. Przede wszystkim faktem jest to, że lakiernia z kabiną lakierniczą cechuje się dużo większym profesjonalizmem. Oczywiście niemały wpływ na jakość wykonywanej usługi mają umiejętności oraz doświadczenie lakiernika, jednak kabina lakiernicza zdecydowanie ułatwia całą pracę, a także zapewnia bezpieczeństwo oraz pozwala na dużo większą precyzję. Kupując tego typu wyposażenie lakierni, największą uwagę bez wątpienia przykuwa cena. Tak jak mówiliśmy, w tym przypadku należy liczyć się z raczej dużym wydatkiem. Choć chęć zaoszczędzenia chociaż minimalnej kwoty może być bardzo kusząca, należy unikać skrajności. Co mamy na myśli? Warto jest celować w kabiny, których ceny nie wyróżniają się ani w droższą, ani w szczególnie tanią stronę. Ta metoda pomoże Ci choć trochę zminimalizować szansę na oszustwo.

Gdzie można kupić filtry do kabin lakierniczych

Jeśli jesteś już właścicielem kabiny lub masz w planach jej szybki zakup, pamiętaj o tym, by wyposażyć się w filtry. W naszej ofercie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, która zajmuje się sprzedażą artykułów lakierniczych. Wśród naszej bardzo szerokiej oferty możesz znaleźć między innymi:

- filtry do kabin

- pistolety lakiernicze

- akcesoria do polerowania.

Jeśli zatem chcesz zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt najlepszej jakości, złóż zamówienie jeszcze dziś.