Filtry do kabin lakierniczych - do czego służą?

Filtry do kabin lakierniczych to jeden z najważniejszych elementów, jakie są potrzebne do ich skutecznego funkcjonowania. Głównym zadaniem filtrów do kabin lakierniczych jest zatrzymywanie mgiełki powstającej w czasie procesu lakierowania w kabinach lakierniczych, które są stosowane w branży motoryzacyjnej, a także w wielu warsztatach lakierniczych. Filtry lakiernicze mają również za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa osobie lakierującej i jej otoczeniu. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowego filtra do Twojej kabiny lakierniczej, koniecznie zapoznaj się z naszym wpisem, ponieważ znajdziesz w nim wiele przydatnych informacji, dzięki którym łatwiej znajdziesz odpowiedni filtr bez popełnienia błędu przy wyborze. 


Działanie filtrów do kabin lakierniczych opiera się na wsysaniu różnych zanieczyszczeń powstających w czasie lakierowania, takich jak na przykład drobinki farby. Zanieczyszczenia są zasysane za pomocą małych otworów, skąd przenoszą się do wewnętrznej części filtra. 

Filtry do kabin lakierniczych – do czego służą?

Jeśli zastanawiałeś się, do czego służą filtry do kabin lakierniczych, to najważniejszą odpowiedzią jest to, że służą między innymi zapewnieniu bezpieczeństwa osobie lakierującej w kabinie, powstrzymując i filtrując zanieczyszczenia w postaci drobinek farby. Istotne jest to, jakie zastosowanie mają filtry do kabin lakierniczych i jak mogą pomóc Tobie lub Twoim pracownikom w wykonywaniu ich pracy. Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie mają wpływ na prawidłowe i bezproblemowe wykonywanie procesu lakierowania, jest to, w jakich warunkach będzie on przeprowadzany. Jeżeli zależy Ci na najlepszych efektach wykonywanej pracy, to koniecznie pamiętaj o tym, że filtry do kabin lakierniczych w znacznym stopniu ulepszają i u ułatwiają cały proces. Jednak przede wszystkim zastosowanie filtrów do kabin lakierniczych znacząco zwiększa bezpieczeństwo osoby lakierującej, dzięki zwiększaniu jej bezpieczeństwa i minimalizowaniu szans na wystąpienie schorzeń związanych z negatywnymi efektami lakierowania. Co więcej, dzięki zastosowaniu filtrów do kabin lakierniczych znacząco zmniejszysz konieczność dokonywania poprawek na lakierowanych elementach. Filtry do kabin lakierniczych dzielą się na wiele różnych rodzajów.

Główne rodzaje filtrów do kabin lakierniczych

Głównym podziałem stosowanym przy filtrach do kabin lakierniczych jest podział rozdzielający je na filtry podłogowe, sufitowe, a także na filtry wstępne. Konkretnego rodzaje różnią się od siebie głównie tym, w jaki sposób są montowane w kabinie, a także tym, jaką klasę filtracji posiadają. Filtry czasami montuje się osobno, a czasami łącznie w celu zwiększenia efektywności filtrowania kabiny z pojawiających się w czasie lakierowania zanieczyszczeń w postaci mgły lakierniczej lub olejowej. W zależności od tego, w jaki sposób został zbudowany filtr do kabiny lakierniczej, można wyróżnić filtry papierowe, a także filtry z tworzyw sztucznych. 

Filtry papierowe posiadają wnętrze harmonijkowe, stworzone z kartonowych warstw, które zostały specjalnie przygotowane i wyposażone w specjalne otwory w różnych rozmiarach, dzięki którym zanieczyszczenia, w tym między innymi cząstki pyłu lakierniczego osadzają się między kartonowymi warstwami w filtrze. Tego rodzaju filtrami można wyłożyć wnętrze kabiny lakierniczej, zwiększając tym samym jej sterylność. Przykładowy filtr kartonowy: https://www.ekemichal.pl/filtr-kartonowy-plisowany-do-scian-lakierniczych-w,3,16168,5519. Z kolei filtry do kabin lakierniczych zrobione z tworzywa sztucznego, są przygotowane ze szklanych włókien, które pozwalają na efektywne powstrzymywanie powstających zanieczyszczeń. Na rynku dostępnych jest wiele filtrów do kabin lakierniczych różnego rodzaju, zachęcamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas produktami, w celu uzyskania gwarancji wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Zastosowanie wysokiej jakości filtrów do kabin lakierniczych jest bardzo ważne, jeżeli zależy Ci na najlepszych efektach. W celu uniknięcia pomyłki zwracaj uwagę na to, czy filtry do kabin lakierniczych spełniają wszystkie standardy jakości i bezpieczeństwa, a także wybieraj te, które są produkowane przez sprawdzonych i doświadczonych producentów. Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu i znajdź filtr, który potrzebujesz!

 

Jaka dysza do agregatu malarskiego przy gęstej farbie? Sprawdź!