Jaki olej do parkietu wybrać? - Ranking i opinie

Odpowiednie zabezpieczenie parkietu to niemal obowiązek, gdy chcemy utrzymać podłogę w dobry stanie. Jeden ze sposobów, który jest coraz częściej stosowany, to olejowanie. Ma ono ogromny wpływ na zdrowie i wygląd drewna. Jednak gdy już zdecydowaliśmy się na ten sposób impregnacji, pojawia się pytanie: „Jak wybrać olej do parkietu?”.

Rodzaje olejów do wykończenia parkietu

Podczas dokonywania wyboru dotyczącego odpowiedniego oleju do parkietu, trzeba dokładnie sprawdzać składy produktów, aby otrzymać pożądane efekty. Ważne jest, aby dobrać produkt, który będzie współgrał z gatunkiem drewna tworzącego podłogę, posiada dodatkowe cechy użytkowe oraz pozostawi idealne wykończenie.

Produkty na rynku dzielą się na twardniejące i nietwardniejące. Pierwszy typ zawiera mieszankę naturalnych olejów oraz dodatki w postaci rozpuszczalników lub żywic. Mają one za zadanie dodatkowo utwardzić parkiet i chronić go przed uszkodzeniami. Te oleje dedykowane są do drewna miękkiego.

Drugi typ natomiast to czyste mieszanki olejów. Te mają na celu głównie wniknięcie w głąb struktury i odżywienie drewna, dlatego na powierzchni wymagają osobnego użycia wosku, który zabezpieczy przed nadmiernym zużyciem. Te oleje sprawdzą się w przypadku drewna twardego.

Oleje do parkietu w E-kemichal.pl

W naszym sklepie również oferujemy różnego rodzaju oleje do drewnianych parkietów, które sprawdzają się w odmiennych warunkach oraz potrzebach. Naszą osobistą stawkę otwiera Olej Parkietowy marki Borma Wachs. Produkt ten powstał z połączenia naturalnych olejów i nadaje się do każdego rodzaju drewna. Oznacza to, że dobrze zabezpieczy parkiet, ale nie wywoła tak niesamowitego efektu, jak dedykowane produkty. Olej ma matowe wykończenie.

Kolejny jest Hardwax Olej Parkietowy od Borma Wachs. Ta mieszanka olejów otrzymała wsparcie w postaci wysokiej jakości żywic. Dzięki temu produkt zyskuje niesamowitą trwałość, odporność na ścieranie oraz przyleganie plam, które bardzo łatwo zetrzeć wilgotną szmatką. Może zostać nałożony samodzielnie, a nawet w formie wielu warstw. Jest szybkoschnący, nie lepi się, a końcowy efekt wygląda bardzo estetycznie i naturalnie.

Nasz ranking zamyka niezwykły produkt także od Borma Wachs. Hard Wood Oil powstał z połączenia trzech elementów specjalnie dla twardego drewna. W jego skład wchodzą naturalne oleje mające odżywić drewno, wysokiej jakości żywice zabezpieczające przed wilgocią, plamami oraz wytarciem poprzez intensywne użytkowanie, a także technologia iG Pure. Ma ona za zadanie uwalnianie jonów srebra w sposób kontrolowany, co zapewnia antybakteryjność zabezpieczonego podłoża. Śmiało można nakładać go bez podkładu oraz budować kolejne warstwy. Produkty z tej serii dostępne są w wersjach pozostawiających różne stopnie połysku: 5%, czyli głęboki mat, 10%, czyli mat oraz 30% oferujący wykończenie w półpołysku.

Jeśli poszukujesz idealnego oleju dla Twojego parkietu, zapoznaj się bliżej z produktami w tej kategorii znajdującymi się w naszym sklepie Ekemichal.