Jak samodzielnie przeprowadzić renowację felg aluminiowych?

Aluminiowe felgi to doskonały wybór niosący za sobą wiele korzyści. Są niezwykle lekkie, atrakcyjne wizualnie i umożliwiają skuteczną wentylację. Wiele osób decyduje się na samodzielne zadbanie o ich renowację. Taka opcja wiąże się z szeregiem czynności, o których warto pamiętać, podejmując się tego zadania. Zatem, jak zrobić renowację felg aluminiowych?

Renowacja felg aluminiowych krok po kroku

Renowacja felg aluminiowych samemu powinniśmy wykonać w suchym oraz stosunkowo ciepłym miejscu. Miejsce pracy warto dobrze oświetlić, co pomoże nam skontrolować wszelkie elementy potrzebujące renowacji. Mocne światło umożliwi obejrzenie wszystkich uszkodzeń.

 

Przygotowanie felg do renowacji musimy rozpocząć od zdemontowania kół z piast. Pamiętajmy, aby malować felgi po odpowiednim ułożeniu ich na boku. W innym wypadku doprowadzimy do powstania zacieków, których z pewnością każdy chce uniknąć. Stół roboczy, na którym będziemy przeprowadzać działania renowacyjne, należy dobrze zabezpieczyć, by zapewnić sobie jak najlepszą higienę pracy.

 

Na samym początku powinniśmy dokładnie umyć felgi, ponieważ w wyniku intensywnej eksploatacji pojazdu zbiera się na nich sporo zanieczyszczeń.  Po dokładnym wyczyszczeniu z wszelkiego rodzaju zabrudzeń powinniśmy pozostawić je do wyschnięcia, aby następnie precyzyjne zabezpieczyć boczne ścianki opon przed uszkodzeniami oraz zanieczyszczeniami. Musimy pamiętać również o tym, że jeśli nasze felgi mają jakiekolwiek ubytki, najpierw powinniśmy je wygładzić. Malowanie ich bez uprzedniego wyrównania nie miałoby żadnego sensu, ponieważ wszelkie niedoskonałości nadal będą widoczne.

 

Renowacja felg aluminiowych w domu nie jest łatwa, jednak z pomocą właściwych narzędzi oraz akcesoriów nie stanowi zadania niemożliwego do wykonania. Do uzupełnienia ubytków będziemy potrzebowali szpachlówki, szpachelki, a także papieru ściernego. Przed użyciem należy przygotować niewielką ilość produktu, a następnie wymieszać go z utwardzaczem. Sporządzoną mieszankę umieszczamy przy pomocy małych szpatułek na ubytku. Po wyschnięciu szpachlówki wykorzystujemy papier ścierny do starannego, okrężnego szlifowania powierzchni. Robimy to tak długo, aż nawierzchnia stanie się gładka.

 

Pamiętajmy, że w trakcie wykonywania renowacji - zwłaszcza podczas szlifowania - powstaje dużo pyłu, dlatego warto zabezpieczyć przed nim oczy, usta i nos oraz regularnie wietrzyć pomieszczenie.

Renowacja felg aluminiowych samemu

Kiedy powierzchnia jest gładka, możemy przystąpić usuwania z niej drobnych rys oraz resztek starego lakieru. Wykorzystajmy do tego odpowiednie akcesoria, dzięki którym przygotujemy felgi do malowania. Kolejnym krokiem przed malowaniem będzie dokładne odtłuszczenie powierzchni, aby w ostatnim etapie przystąpić do pokrycia jej specjalnie przygotowanym lakierem.

 

Renowacja felg aluminiowych w domu wymaga od nas właściwego przygotowania i zaopatrzenia się w wysokiej jakości akcesoria, dzięki którym będziemy mogli prawidłowo o nie zadbać. Wszystkie narzędzia dostępne są na stronie sklepu e-Kemichal.