TOP5 pistoletów lakierniczych

W pracy zawodowego lakiernika nie wystarczy posiadać odpowiedniej wiedzy czy wszechstronnych umiejętności. Wykorzystywany sprzęt również ma ogromny wpływ na efekt malowania, dlatego najlepsze warsztaty stawiają jedynie na solidne, a zarazem precyzyjne akcesoria. Każdy lakiernik wie, że podstawowe narzędzie do jego pracy stanowi pistolet. To właśnie on umożliwia równomierne rozprowadzenie farby bądź lakieru na obrabianej powierzchni. Z tego względu wielu profesjonalistów, jak i amatorów zastanawia się, jaki pistolet lakierniczy wybrać, aby uzyskać doskonały efekt.

Pistolety lakiernicze - ranking

5. Pistolet lakierniczy Walcom Genesis Geo 1.5

Model, który otwiera nasze zestawienie najlepszych pistoletów lakierniczych to propozycja od renomowanej włoskiej firmy WALCOM. Genesis Geo to uważany jest za jeden z najwydajniejszych modeli z technologią HVLP (High Volume Low Pressure) na rynku. Zastosowanie jej sprawia, że ten pistolet potrzebuje niewielkiego ciśnienia do efektywnej pracy. Prezentowane narzędzie zostało wyposażone w podwójną dyszę atomizacyjną GEO, która zapewnia jeszcze większą skuteczność i bardziej spektakularne efekty podczas rozprowadzania lakieru.

4. Pistolet lakierniczy IWATA Air-Gunsa AZ3 Impact HTE-S1 chrom 1.0 mm

Czwarte miejsce w rankingu dobrych pistoletów lakierniczych należy do egzemplarza marki IWATA. Air Gunsa AZ3 Impact to odświeżona wersja modelu AZ3 I generacji. Ten produkt posiada bardziej nowoczesny, chromowany korpus, co umożliwia prostsze czyszczenie go po skończonej pracy. Prezentowany model otrzymał także nowy zawór regulacji ciśnienia, a także cechuje się pełną kompatybilnością z akcesoriami należącymi do poprzedniej wersji. Producent dedykuje go do użytku z lakierami bezbarwnymi, podkładami, farbami akrylowymi oraz poliuretanowymi. 

3. Pistolet lakierniczy PRONA 4300 1.2

Na ostatnim miejscu podium tego zestawienia znalazł się pistolet marki PROMA. Model 4300 1.2 to egzemplarz, który doskonale radzi sobie z rozpylaniem lakieru przy niskim ciśnieniu, a zarazem robi to w bardzo precyzyjny sposób, pozostawiając pomalowaną powierzchnię idealnie gładką. Prezentowane narzędzie odznacza się wysoką funkcjonalnością, ponieważ istnieje możliwość użycia go do niemal wszystkich rodzajów farb, lakierów, gruntu czy bejcy. Korpus powstał z wytrzymałego aluminium, dlatego jest niezwykle łatwy w czyszczeniu.

2. Pistolet lakierniczy Walcom Slim HVLP 1.7

Na drugim miejscu rankingu uplasował się pistolet lakierniczy Slim HVLP 1.7 od włoskiej marki WALCOM. Narzędzie to powstało z myślą o maksymalnej efektywności rozprowadzania lakieru bazowego, co zostało potwierdzone wieloma testami. Dzięki zastosowaniu technologii HVLP (High Volume Low Pressure) umożliwiającej zmniejszenie ciśnienia niezbędnego do pracy i zapotrzebowania na powietrze prezentowany model pozwala na oszczędniejszy natrysk lakierów oraz farb. Dodatkowo niewielka waga i ergonomiczny kształt sprawiają, że praca z tym pistoletem to czysta przyjemność.

1. Pistolet lakierniczy IWATA W400 WBX 1.4 mm

Niezaprzeczalnym zwycięzcą przygotowanego zestawienia najlepszych pistoletów lakierniczych jest model W400WBX marki IWATA. Ten egzemplarz cechuje się doskonałą wydajnością podczas natrysku farby lub lakieru - wartość ta sięga nawet 92%! Inny atut prezentowanego pistoletu to niewielka masa własna (jedynie 440 g), która sprawia, że narzędzie bardzo komfortowo trzyma się w dłoni. Chromowana powłoka umożliwia proste czyszczenie, a głowica zaprojektowana w przemyślany sposób zapobiega odkładaniu się lakieru na jej powierzchni.

Najlepszy pistolet lakierniczy - gdzie znaleźć idealne akcesorium?

Powyższy ranking powstał na podstawie popularności naszych produktów w kategorii pistoletów lakierniczych. Wybraliśmy jedynie te egzemplarze, które wyróżniają się wśród innych, za co zostały docenione przez prawdziwych profesjonalistów w swoim fachu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że zadowolą również Ciebie. Jeśli będziesz miał trudności z wyborem odpowiedniego pistoletu lakierniczego, skontaktuj się z nami, a wykwalifikowany pracownik pomoże Ci w podjęciu właściwej decyzji.