TOP5 przydatnych akcesoriów lakierniczych

Prowadzenie prac w lakiernictwie wymaga od każdej osoby się tym zajmującej odpowiedniego przygotowania pod względem wyposażenia. Nie da się wykonywać obowiązków w sposób właściwy bez pasującego oprzyrządowania w postaci akcesoriów lakierniczych. Te praktyczne narzędzia świetnie sprawdzają się zarówno do pracy na co dzień, jak i w przypadku sporadycznego korzystania z możliwością lakierowania. W każdym z tych przypadków warto wykorzystać profesjonalne akcesoria lakiernicze. Ranking tego typu produktów pomoże Ci skompletować swój własny zestaw idealnie przygotowanego do pracy lakiernika.

Akcesoria lakiernicze - ranking

Sprzęty używane w lakiernictwie oraz akcesoria lakiernicze można podzielić na kilka podkategorii, jeśli chodzi o ich indywidualne przeznaczenie. Jak w przypadku wszystkich narzędzi, również te przeznaczone dla lakierników spełniają odmienne funkcje i są używane w różny sposób. Akcesoria dla lakiernika dzielą się więc na elementy ochronne, które chronią osobę wykonującą określoną pracę. W tej kategorii nie brakuje także podstawowych elementów wyposażenia, dzięki którym lakierowanie przebiega jeszcze sprawniej i jest dużo bardziej efektywne. Uzyskanie zadowalających efektów pracy z pewnością nie byłoby możliwe, gdyby nie wykorzystanie specjalnych akcesoriów lakierniczych. Ranking tego typu produktów z pewnością pomoże Ci stworzyć swój własny zestaw, który idealnie sprawdzi się do pracy związanej z lakiernictwem.

5. AZ HTE Ręczny Pistolet Lakierniczy 1.0

Pistolet lakierniczy to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów wyposażenia, jeśli chodzi o akcesoria dla lakiernika. Bez odpowiedniego pistoletu w zasadzie niemożliwe jest odpowiednie wykonywanie wszelkich czynności związanych z lakiernictwem. Pistolet zapewnia równomierne rozpylanie lakieru po całej powierzchni, dzięki czemu cała praca staje się szybsza, a przede wszystkim dużo bardziej precyzyjna. Idealnie dopasowane akcesorium dla lakiernika doskonale leży w dłoni, dzięki czemu nawet długie polerowanie nie będzie stanowić problemu. Ręczny pistolet lakierniczy sprawdza się zarówno przy polerowaniu większych powierzchni, jak i przy konieczności przeprowadzania precyzyjnych prac, gdzie dokładność jest wysoce wymagana. Pistolet jest więc pozycją niezbędną na liście przydatnych akcesoriów dla lakiernika. Ranking tego typu produktów nie mógł obejść się bez tak nowoczesnej propozycji.

4. Kubek lakierniczy z podziałką

Gdy już wyposażysz się w podstawowy element w postaci pistoletu lakierniczego, warto zadbać także o mniejsze akcesoria dla lakiernika. Mimo swoich rozmiarów zawsze pozostają one wyjątkowo użyteczne - bez tych przedmiotów w zasadzie praca lakiernika byłaby niemożliwa. Nie inaczej jest w przypadku kubka lakierniczego z podziałką. Tego typu produkt zapewnia możliwość odmierzenia odpowiedniej ilości lakieru zawsze wtedy, gdy jest to niezbędne. Wysokiej jakości kubek może być wykorzystywany do farb dwuskładnikowych, dzięki czemu odmierzanie i mieszanie produktu stanie się jeszcze prostsze i intuicyjne. Zastosowanie tego typu akcesorium lakierniczego wyjątkowo pozytywnie wpływa na proces odmierzania poszczególnych lakierów - wystarczy wykorzystać kubek lakierniczy z praktyczną podziałką, aby znacznie ułatwić sobie pracę. Dodatkowym atutem jest rozmiar kubka, który w warsztacie nie zabiera dużo miejsca.

3. Sitko do lakieru

Kolejnym niezwykle istotnym akcesorium dla lakiernika z pewnością jest sitko do lakieru, najlepiej wielokrotnego użytku. Praca w lakiernictwie zawsze wymaga użycia odpowiednich narzędzi, które świetnie sprawdzają się do ułatwienia lakierowania. Doskonale wykonana siatka filtrująca sprawia, że wszystkie lakiery oraz farby mogą zostać dokładnie przefiltrowane. Dodatkowym atutem jest fakt, że akcesoria lakiernicze w postaci produktów takich jak sitka do lakieru są wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenia, nie wchodzą także w szkodliwe reakcje z lakierami czy farbami.

2. Grzebień do lakieru

Akcesoria dla lakiernika to także praktyczne grzebienie do lakieru, pozwalające na wygodne mierzenie grubości filmu mokrego lakieru. Grzebień wykonany jest z tworzywa sztucznego, które nie ulega procesom degradacji. Samo akcesorium lakiernicze jest też bardzo proste w obsłudze.

1.Kubek Forda

Kubek Forda służy do mierzenia lepkości farb, lakierów i olejów. Tego typu produkty są przydatne w codziennej pracy lakiernika, jako funkcjonalne akcesoria lakiernicze. Ranking zamyka więc uniwersalna propozycja kubków Forda, które powinny znaleźć się w każdym warsztacie lakierniczym.