Granulacja papieru ściernego - jaką wybrać właściwą?

Papier ścierny jest często wykorzystywanym produktem, przy którego użyciu możemy uzyskać pożądane rezultaty. Jego zastosowanie umożliwia nam dokładne zdjęcie jakiejkolwiek powłoki z wybranej metalowej bądź drewnianej powierzchni. Jednak jednym z najważniejszych elementów, na który należy zwrócić uwagę podczas jego zakupu, jest jego granulacja. W takim razie - jakie granulacje papieru ściernego będą najlepsze do uzyskania zamierzonych rezultatów?

Jaka granulacja papieru ściernego do szlifowania drewna sprawdzi się najlepiej?

W pierwszym kroku powinniśmy zwrócić uwagę na liczbę widniejąca przy literze P, która jest zgodna z normami Europejskiej Federacji Producentów Materiałów Ściernych. Im mniejsza liczba znajdująca się przy wspomnianej przed chwilą literze P, tym ziarna na wybranym papierze ściernym będą większe, co umożliwi uzyskanie silniejszego efektu ścierania. Jednak nie oznacza to, że taki papier jest lepszy, ponieważ podczas doboru właściwego produktu przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę jego przeznaczenie. 

Szlifowanie drewna daje wiele możliwości, a jedną z najważniejszych jest uzyskanie jego równomiernego wygładzenia oraz wyrównania, co pozwoli na uzyskanie estetycznego wyglądu szlifowanej powierzchni. Dzięki niemu wierzchnia warstwa staje się jednolita, a przedmiot lub mebel nabiera atrakcyjności wizualnej. 

Obróbka ręczna drewna wymaga zastosowania różnych rodzajów papieru ściernego o odmiennej granulacji. Podczas szlifowania drewna przechodzimy przez różnego rodzaju gradacje, a cały proces rozpoczynamy od grubego papieru, który zapewni nam mocne i nieco bardziej agresywne ścieranie. W kolejnych krokach przechodzimy natomiast do subtelnego wygładzania oraz precyzyjnego dopracowywania szlifowanej powierzchni. 

Granulacja papieru ściernego do drewna uzależniona jest również od jego stanu. Gdy obrabiamy drewno surowe, powinniśmy rozpocząć cały proces od granulacji na poziomie od 80 do 100. Natomiast do usuwania kolejnych warstw możemy zastosować papier o granulacji powyżej 100. Końcowe prace przy użyciu papieru wymagają wykorzystania produktu o granulacji od 180 do nawet 220. 

Papier ścierny - gdzie kupić?

Jak już wiesz, granulacja papieru ściernego uzależniona jest od ścieranej powierzchni. Wybór odpowiedniego, wysokiej jakości produktu pozwoli Ci na uzyskanie najlepszych efektów, które sobie zaplanowałeś. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór wysokogatunkowych artykułów, z których użytkowania na pewno będziesz w pełni usatysfakcjonowany. Oferowane przez nas produkty charakteryzują się skutecznym działaniem oraz atrakcyjnymi, zachęcającymi do ich zakupu cenami. 

Co więcej, jesteśmy otwarci na pytania ze strony naszych klientów, dzięki czemu w razie jakichkolwiek wątpliwości możesz się z nami skontaktować, aby uzyskać potrzebne do dokonania optymalnego wyboru informacje. Zależy nam na budowaniu pozytywnych relacji z klientami, ponieważ wierzymy, że są one podstawowym elementem wpływającym na dalszą współpracę