TOP5 krążków ściernych

Przy wyborze krążków ściernych powinniśmy kierować się przede wszystkim jakością wykonania. Na nią z kolei składają się żywotność, wytrzymałość oraz trwałość, które gwarantują dobrą oraz szybką obróbkę materiałów.

Krążki ścierne – jakie wybrać?

Krążki ścierne są istotnym narzędziem na etapie wykończeniowym prac. Jakościowy produkt to gwarancja dokładnie wyrównanej powierzchni, a co za tym idzie – wysokiej estetyki oraz funkcjonalności.

Krążki dostępne na rynku różnią się między sobą materiałem, przeznaczeniem, a także sposobem montażu. Na komfort pracy w szczególności wpływa ostatni element, a najwygodniejszą opcją są krążki na rzep, ponieważ ułatwiają wymianę końcówek.

Należy pamiętać o tym, aby dopasować rodzaj krążka do materiału, który chcemy poddać obróbce. Złotą zasadą jest dobieranie twardego materiału do miękkich nawierzchni i na odwrót. Do najtwardszych materiałów zastosujemy przykładowo krążki ceramiczne.

Różne gradacje krążków przeznaczone są do szlifowania różnych rodzajów nawierzchni, takich jak drewno, stal czy też lakier. Przed podjęciem wyboru należy wziąć pod uwagę, czy szlifowanie będzie wykonywane na sucho, czy mokro oraz na dodatkowe atuty poszczególnych produktów. To, jakie krążki ścierne wybierzemy, powinno być więc podyktowane warunkami indywidualnej sytuacji.

Krążki ścierne – RANKING

Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy kilka produktów szczególnie wartych uwagi i wyróżniających się na rynku. Wśród nich znajdziesz produkty o różnym zastosowaniu oraz właściwościach.

#5 Kemiflex Gold

Jeżeli szukamy czegoś dość uniwersalnego, ale jednocześnie przeznaczonego do profesjonalnego użytku, warto zwrócić uwagę na Kemiflex Gold, który gwarantuje wydajność i wysoką jakość pracy przy zachowaniu stabilności, a także trwałości. Niezwykle korzystna cena sprawia, że ten wybór to optymalne rozwiązanie, jeżeli nasz projekt nie ma specjalnych wymagań.

#4 Kemiflex Ceramic

Wygodna opcja montażowa, szybkość pracy, wydajność – to cechy, które wyróżniają ten krążek. Popularność w wielu branżach zapewniło mu świetne przystosowanie do agresywnego szlifowania bardzo twardych materiałów.

#3 Sunmight Film Plus Disc

Ten produkt to owoc najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, co przekłada się bezpośrednio na wzrost wydajności i jakości pracy. Zastosowanie powłoki odpylającej dyski sprawia, że krążek nie przywiera podczas szlifowania. Charakterystyka materiału pozwala znacznie skrócić czas szlifowania, które wyróżnia się jednolitą głębokością rysy.

#2 Indasa Rhynogrip White Line Delta

Istotnym atutem tego krążka jest doskonała odporność na ciepło. Ponadto możemy zastosować go do obróbki wielu materiałów, a nawet do szlifowania na sucho. Pomimo wielu dodatkowych rozwiązań wpływających na jakość produktu, cechuje go niezwykle przystępna cena.

#1 KOVAX Tolex

To mikrościerny krążek, który umożliwia uzyskanie jednolity profil szlifowania z rysą na poziomie poniżej 1 mikronu, co czyni go produktem do zadań specjalnych. Jego zastosowanie pozwala na osiągnięcie wyśmienitych rezultatów zarówno podczas szlifowania na mokro, jak i na sucho.